انواع چیدمان تابلو دیواری

آشنایی با انواع چیدمان تابلو دیواری

یا چطور با چاپ پوستر دیواری، اتاق خود را تزئین کنید.

داشتن یک دیوار زیبا و پر از تصویرهای چشم نواز باعث منحصر به فرد شدن هر خانه‌ای می‌شود. اما گاهی سخت است که بدانیم باید دقیقا چه کار کنیم یا از کجا شروع کنیم.

نگران این موضوع نباشید ما در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم تا با استفاده از پوستر دیواری مدرن و روش‌های نصب آن دیواری خیره کننده بسازید.

تابلو دیواری
تزئین دیوار با تابلو

برای تصویر روی دیوار برنامه ریزی کنید

اول از همه مهم است که تصمیم بگیرید که می‌خواهید دیوار تصویری شما کجا باشد. آیا یک دیوار بزرگ خالی است یا یک مبل در جلوی آن است، یک تلویزیون متصل به دیوار یا چیز دیگری وجود دارد که باید در مورد آن فکر کنید؟

 شرایط خود را مرور کنید. هنگامی که این کار انجام شد، زمان انتخاب نقش‌های پوستر دیواری مدرن است. شاید شما تعدادی نقاشی در خانه دارید که می‌خواهید آنها را ترکیب کنید یا می‌خواهید از ابتدا شروع کنید؟

با انتخاب دسته ای از موارد دلخواه شروع کنید و ببینید که چگونه آنها با یکدیگر مطابقت دارند. می توانید تصاویر دلخواه گالری موبایل خود را گلچین کرده و به راحتی آنها را در یک صفحه جمع آوری کنید. سپس همه این موارد را در یک فایل جمع آوری کرده و در کنار یکدیگر قرار دهید (نرم افزار های مختلفی در اندروید و آی او اس برای قرار دادن تصاویر کنار همدیگر وجود دارد مانند Canva  و PiZap ) . به این ترتیب ، یک نمای کلی سریع از تصویر دیوار آینده خود دریافت خواهید کرد.

برای آشنایی با انواع تابلوهای دیواری پیشنهاد میکنیم حتما سری به مقاله” آشنایی با انواع تابلوهای دیواری” بزنید.

سپس تصاویر را در اندازه های مختلف کنار هم چیده و با تغییر شیوه چینش، نوع و رنگ تصاویر و سایز هر کدام به نمای دلخواه خود برسید.

برای چاپ تصاویر خود در ابعاد مختلف نگران هیچ چیزی نباشید. در خانه چاپ و گرافیک می توانید پوستر خود را در هر ابعادی که می خواهید چاپ کنید. می توانید پوستر را به تنهایی به دیوار بچسبانید و یا از شاسی های چوبی و فومی استفاده کنید. در انتخاب شاسی های چوبی شاید با محدودیت روبرو باشید اما شاسی های فوم برد را می توانید در هر سایزی که می خواهید برش داده و در کنار یکدیگر نصب کنید.

چند ترکیب جالب

هزاران روش مختلف برای آویزان کردن تصاویر چاپ شده وجود دارد. اما گاهی اوقات استفاده از یک سبک خاص می‌تواند خوب باشد و یا حداقل الهام گرفتن از موضوعی خاص. در اینجا پنج پیشنهاد برای ترکیب پوستر های مختلف وجود دارد که ممکن است مفید باشد.

چیدمان مختلف تابلو دیواری
چند چیدمان مختتلف تابلو دیواری

برای اینکه بدانید در چه اندازه هایی پوستر دیواری خود را چاپ کنید، می‌توانید از قبل آنها را روی دیوار خود آزمایش کنید. اگر با رایانه و به صورت دیجیتالی کار می‌کنید، می‌توانید تصویری از دیواری که می خواهید تابلو ها را روی آن نصب کنید بگیرید و سپس با نرم افزاری مانند فوتوشاپ یا مانند آن تابلو هارو در اندازه های دلخواه روی آن بچینید. و اگر می‌خواهید بصورت فیزیکی کار کنید، به راحتی می‌توانید با یک نوار چسب کاغذهایی با اندازه هایی که می خواهید را روی دیوار بچسبانید و دیوار تصویر را به این صورت بکشید.

نصب پوستر دیواری
تست سایزهای مختلف پوستر

 سپس می توانید اندازه و ابعاد صحیح را مستقیماً روی دیوار مشاهده کنید. همچنین به راحتی می توانید تکه‌های مقوا یا مربع را در کاغذهای بزرگ که به دیوار چسبانده‌اید یا روی زمین قرار داده‌اید برش دهید. سپس می توانید به راحتی در اطراف دیوار تصویر خود حرکت کرده و ببینید که می‌خواهید تصاویر چگونه کنار یکدیگر قرار بگیرند.

با برش مربع کاغذ و چسباندن آنها به دیوار، دیوار تصویر خود را برنامه ریزی کنید. در اینجا لازم نیست اندازه گیری ها و فاصله دقیق انجام شود ، مهم این است که شما نتیجه نهایی را درک کنید.

هنگامی که در مورد اندازه و طرح تصمیم گرفتید، فقط موضوع ثبت سفارش است.

برای ثبت سفارش یا مشاوره می‌توانید با مشاوران و طراحان خانه طراحی و گرافیک تماس بگیرید و از آنها سوال‌های خود را بپرسید و سپس سفارش‌تان را ثبت کنید.

دیوارها و مصالح مختلف

هنگامی که منتظر تحویل چاپ‌های خود هستید، می‌توانید ایده خوبی باشد که از ابزارهای مناسب برای نصب چاپ در خانه مطمئن شوید. آیا می دانید چه نوع دیواری دارید؟

در این صورت شما یک قدم نزدیکتر هستید. با کارکنان فروشگاه در مورد نوع براکت دیواری که باید برای آویزان کردن چاپ خود استفاده کنید، مشورت کنید. اگر نمی‌دانید چه نوع دیواری دارید، می توانید با ضربه زدن به دیوار و گوش دادن به صدا آن را بشناسید. گاهی اوقات تشخیص اینکه یک دیوار از آجر یا بتن ساخته شده است، دشوار است. سپس می توانید یک سوراخ کوچک در دیوار ایجاد کنید و ببینید چه نوع گرد و غبار حفاری بیرون می آید. این کار می‌تواند جنس مواد داخل دیوار شما را نشان بدهد.

انواع دیوارهای مختلف عبارتند از:

 • دیوار چوبی
 • دیوار بتنی
 • دیوار بتنی سبک
 • دیوار آجری
 • دیوار گچ
نصب تابلو روی دیوار
نصب تابلو روی دیوار

شیوه نصب پوستر دیواری و تابلو های مختلف

اکنون به قسمت سرگرم کننده، تحویل می‌رسیم! اکنون وقت آن است که پوستر دیواری چاپ شده خود را به دیوار آویزان کنید. بسته به نوع تابلویی که انتخاب کرده اید و نوع دیواری که قرار است تابلو روی آن قرار گیرد انتخاب های گوناگونی برای شما وجود خواهد داشت.

 به عنوان مثال، اگر در یک آپارتمان اجاره ای یا دانشجویی زندگی می‌کنید و اجازه سوراخ کردن دیوار را ندارید بایستی از پوستر دیواری بدون قاب و یا شاسی فوم برد استفاده کنید که می توانید آن را به راحتی با یک چسب دو طرفه به دیوار بچسبانید. اگر قصد استفاده از تخته شاسی در اندازه های کوچک دارید می توانید از یک میخ بلند برای نصب تابلو استفاده کنید و اگر قصد انتخاب قاب های فلزی یا چوبی به همراه شیشه محافظ دارید و یا تخته شاسی های بزرگ و ضخیم بایستی برای نصب مستحکم آن از پیچ و رول پلاک استفاده کنید.

چیدمان تابلو دیواری
چیدمان مختلف تابلو

برای به دست آوردن یک دید کلی خوب، به راحتی می‌توانید تمام تصاویر و تابلوها را روی زمین بچینید. سپس می توانید فاصله و محل واقعی آن‌ها را نگاه کنید، اندازه گیری کنید و سپس روی دیوار جایی که قرار است سوراخ ایجاد کنید را علامت گذاری کنید. یک ترفند این است که از همان کاغذی که روی دیوار ترسیم کرده‌اید استفاده کنید و در جایی که براکت قرار دارد روی آنها علامت بگذارید. سپس فقط آن را مستقیماً روی کاغذ بکشید. بعد مطمئن می‌شوید که میخ را در محل مناسب قرار داده‌اید.

تراز کردن تابلو دیواری
تراز کردن تابلو دیواری

هنگامی که پوستر دیواری را آویزان می‌کنید، می‌توانید از سطحی عمودی مثل گونیا استفاده کنید تا بدانید همه چیز صاف و مستقیم آویزان می‌شود. اگر چاپ ها کمی کج باشند ، ممکن است تصور کلی را خراب کند.

5 نکته مهم برای داشتن یک دیوار زیبا‌تر

 1. مرکز تصاویر را روبروی سطح چشم تنظیم کنید.این کار تعادل خوبی در اتاق ایجاد می‌کند.
 2. برای ایجاد حس آرامش، فاصله یکسانی بین تصاویر ایجاد کنید.
 3. چاپها را مستقیم آویزان کنید! یک اشتباه رایج این است که آنها کمی کج آویزان می‌شوند ، از یک سطح عمودی استفاده کنید تا مطمئن شوند که واقعاً عمودی هستند.
 4. اگر تصاویر را پشت مبل آویزان کرده‌اید، در نظر داشته باشید که باید بتوانید بدون برخورد سرتان به قاب و تابلو، به عقب تکیه دهید.
 5. برای سقف های پایین و کوتاه- تابلوها را تا نزدیکی سقف آویزان کنید و این کار باعث می‌شود که با خطای دید سقف بلندتر به نظر برسد.

شیوه نگه داری تابلو های دیواری

برای حفظ و نگهداری تابلوهای دیواری به منظور اینکه تا مدت ها زیبایی و ظاهر خود را حفظ کنند رعایت نکاتی ضروری است. مهم ترین نکته این است که تابلو خود را بدون پوشش نصب نکنید:

 1. اگه پوستر دیواری مدرنی می خواهید داشته باشید بهتر از تصاویر بدون قاب (شاسی فوم برد یا تخته شاسی چوبی) استفاده کنید. در اینصورت حتما برای پوستر خود پوششی از جنس سلفون و یا لمینت استفاده کنید. تا در صورت کثیف شدن به آسانی تمیز و مانند روز اول شود.
 2. اگر پوستر را به تنهایی و بدون هیچ شاسی و قابی می خواهید نصب کنید حتما از پوشش مستحکم و مقاوم لمینت استفاده کنید تا علاوه بر کثیف نشدن از پاره شدن آن نیز جلوگیری شود.
 3. اگر پوستر های چاپ شده را قاب می کنید حتما از پوشش شیشه ای برای محافظت تصاویر آن استفاده کنید زیرا کافی است با دستی کثیف آن ها را جابجا کنیم تا لک آن روی تابلو باقی مانده و دیگر تمیز نشود.
 4. تابلو های خود را دور از نور مستقیم آفتاب نصب کنید. آفتاب مستقیم باعث می شود رنگ تابلو های شما به مرور کم رنگ شده و شفافیت روز اول خود را از دست بدهند.

جمع بندی:

برای داشتن دیواری زیبا برنامه ریزی، تحقیق و وقت گذاشتن لازم است. سری به سایت پینترست بزنید و تصاویر مختلف دیوارهای تزیین شده را ببیند. مواردی که در مورد دقت در انتخاب محل آویختن تابلو را گفتیم مد نظر قرار دهید و در نهایت از دیوار زیبای خود لذت ببرید.

هر سوالی در مورد چاپ تصاویر و پوسترهای دیواری مورد علاقه خود دارید ما با اشتیاق آماده راهنمایی شما هستیم.

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده قیمت انواع پوستر در سایز های مختلف می‌توانید به صفحه چاپ پوستر خانه چاپ و گرافیک مراجعه کنید.

منبع: photowall

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

print-products