چاپ سربرگ

چاپ سربرگ

چاپ دیجیتال و افست سربرگ


*با افزایش تیراژ تخفیف بیشتری بگیرید


پیش فاکتور خانه چاپ و گرافیک

چاپ دیجیتال قیمت بصرفه


چاپ افست قیمت بصرفهچاپ پیش فاکتور

 سربرگ رنگی

سربرگ چیست؟

سربرگ یکی از ضروری ترین نیاز های چاپی هر مجموعه و سازمانی است که در مکاتبات روزمره بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برگه ای که در حواشی آن معمولا نام شرکت، لوگو و شیوه های تماس چاپ می شود و برای مکاتبات اداری مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ سربرگ به دو صورت چاپ دیجیتال و چاپ افست انجام می پذیرد، در صورتی که به تیراژ پایینی نیاز دارید و یا سرعت چاپ برای شما مهم است چاپ دیجیتال سربرگ بهترین گزینه شما خواهد بود. و در صورتی که به تیراژ انبوهی از سربرگ نیاز دارید چاپ افست سربرگ بهترین انتخاب است.

طراحی سربرگ

یکی از مهم ترین اوراق اداری سربرگ شرکت است. طراحی سربرگ بایستی با توجه به رنگ سازمانی،کادربندی مناسب و تایپوگرافی استاندارد و خوانا انجام گیرد. سربرگ اداری نشان دهنده کلاس کاری یک شرکت است و طراحی استاندارد و حرفه ای آن جزو اصول ضروری است. تنها با فرستادن نام، لوگو و اطلاعات تماس شرکت خود طراحی و چاپ سربرگ خود را به مابسپارید و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

سربرگ آماده

در صورتی که نیازی به سربرگ منحصر بفرد ندارید می توانید با مشاهده نمونه سربرگ های مختلف، از سربرگ آماده استفاده کرده و آن را چاپ کنید. ولی از آنجایی که سربرگ یکی از اوراق مهم اداری است و نقش مهمی در برندینگ شرکت شما ایفا می کند توصیه ما استفاده از طراحی متمایز و شکیل برای متفاوت بودن چاپ سربرگتان است و یا در کمترین حالت استفاده از سربرگ آماده و تغییر آن متناسب با رنگ و لوگوی شرکتتان است.

سربرگ با چاپ دورو

سربرگ با چاپ دورو از مدت ها پیش رواج داشته است. در گذشته چاپ یک رنگ تمپلات  (اغلب مشکی یا نقره ای) در پشت سربرگ کارکرد امنیتی داشت و باعث می شد نوشته های روی سربرگ از داخل پاکت بسته و در مقابل نور مستقیم خوانده نشوند. امروزه چاپ سربرگ های دورو بیش از جنبه امنیتی، جنبه زیبایی دارد و همچنین به طراحی هویت بصری سازمان کمک می کند. سربرگ دورو ، اوراق اداری شما را با هزینه ای مناسب به اوراقی لوکس و شیک بدل می کند. با چاپ دیجیتال می توانید سربرگ خود را بصورت دو رو در تیراژ بسیار پایین هم چاپ کنید. کیفیت چاپ دیجیتال سربرگ دورو اغلب در مقایسه با چاپ سربرگ افست بهتر است. زیرا در چاپ دیجیتال از تونر استفاده می شود، بر خلاف چاپ افست که مرکب در وسعت زیاد در کاغذهای تحریر پخش می شود و موجب مات شدن رنگ می گردد، در چاپ سربرگ دیجیتال، کاربرد رنگ در وسعت زیاد باعث مات شدن نخواهد شد و رنگ ها بسیار درخشان و زنده چاپ می شوند.

چاپ دیجیتال دورو اغلب بر روی کاغذهای ۱۰۰ و ۱۲۰ گرمی تحریر یا بافت دار انجام می شود. کاغذ ۸۰ و ۷۰ گرمی برای چاپ دو رو دیجیتال مناسب نیست و به خاطر نازکی کاغذ طرح پشت سربرگ از روی آن دیده می شود. همچنین استفاده از کاغذ های سنگین تر و بافت دار موجب شیک و لوکس تر شدن سربرگ سازمان شما خواهد شد.

تفاوت چاپ دیجیتال و افست سربرگ

چاپ دیجیتال: در چاپ دیجیتال فایل شما به چاپگرها فرستاده می شود و برگه ها یکی یکی چاپ می شوند، هیچ کلیشه و آماده سازی زمان بر و یا هزینه بری وجود ندارد. در این نوع چاپ امکان چاپ حتی 1 برگ سربرگ نیز وجود دارد و بهترین روش برای چاپ در تیراژ کم تا متوسط با سرعت بالا و هزینه پایین است اما وقتی تیراژ چاپ بالا برود (معمولا بیشتر از 1000 برگ) صرفه اقتصادی خود را از دست می دهد.

چاپ افست: در این نوع چاپ نیاز به ساخت کلیشه، استفاده از زینک و آماده سازی های هزینه بر و زمان بری برای شروع چاپ است. به همین دلیل حتی در تیراژ پایین هزینه و زمان بسیار بالاتری نسبت به چاپ دیجیتال در بر دارد. اما وقتی این آماده سازی های زمان بر و هزینه بر انجام شد سرعت چاپ بسیار بالایی خواهد داشت و در تیراژ بالا نه تنها هزینه بسیار پایین تر بلکه سرعت بالاتری هم خواهد داشت.

نکته: برخی از تکنیک های چاپی مانند طلاکوبی، یووی موضعی، چاپ پنج رنگ و … تنها مختص چاپ افست است.

گالری تصاویر سربرگ

چاپ سربرگ و چاپ پاکت زیر مجموعه های چاپ دیجیتال اوراق اداری هستند. چاپ دیجیتال ست اداری چاپی فوری است و در یک روز کاری انجام می شود، امکان چاپ در تیراژ پایین وجود دارد و کیفیت چاپی بالایی دارد. با این حال اگر زمان کافی برای چاپ محصولات اداری خود را دارید و در تیراژ بالایی میخواهید چاپ خود را انجام دهید می توانید از شیوه چاپ افست استفاده کنید.

پرسش های متدوال

 

اندازه سربرگ استاندارد چه سایزی است؟

سربرگ ها معمولا در ابعاد A4  (297 در 210 میلیمتر) و A5 (210 در 148 میلیمتر) چاپ می شوند. همچینین گاهی ممکن است با ابعاد B5 و A6 نیز چاپ شوند. با استفاده از چاپ دیجیتال شما می توانید در همه سایزهای استاندارد و حتی اندازه های غیر متعارف سربرگ خود را را چاپ کنید.

 

کاغذ مناسب چاپ سربرگ چیست؟

برای چاپ سربرگ از کاغذهای گوناگونی می توان استفاده کرد ولی کاغذهای تحریر با گرماژ ۸۰، ۱۰۰ و ۱۲۰ گرمی و کاغذ کتان ۱۰۰ و ۱۲۰ گرمی معمول ترین کاغذهای مورد استفاده در چاپ سربرگ هستند. همچنین برای چاپ می توانید از کاغذهای متنوع دیگری همچون کاغذ صدفی ۱۰۰ و ۱۲۰ گرمی و یا کاغذهای فابریانو کِرم و طوسی نیز استفاده کنید.

 

در چه مواقعی از چاپ دیجیتال و یا افست سربرگ استفاده کنیم؟

اگر استفاده سازمان شما از سربرگ محدود است و یا احتمال دارد به علت جابجایی، آدرس و اطلاعات تماس شرکت شما تغییر کند بهتر است از چاپ دیجیتال در تیراژ محدود استفاده نمایید. چاپ دیجیتال سربرگ به شما این امکان را می دهد که با هزینه مناسب و در تیراژ محدود و مورد نیاز سربرگ سازمان خود را با بهترین کیفیت در اختیار داشته باشید.
ولی اگر برای شرکت خود حداقل ۱۰۰۰ نسخه سربرگ میخواهید چاپ کنید و برای آماده شدن آن زمان کافی دارید می توانید سربرگ خود را با چاپ افست چاپ کنید و در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

 

کاغذ مناسب چاپ سربرگ دورو چیست؟

چاپ دو روی سربرگ اغلب بر روی کاغذهای ۱۰۰ و ۱۲۰ گرمی تحریر یا بافت دار انجام می شود. کاغذ ۸۰ و ۷۰ گرمی برای چاپ دو رو مناسب نیست و به خاطر نازکی کاغذ طرح پشت سربرگ از روی آن دیده می شود. همچنین استفاده از کاغذ های سنگین تر و بافت دار موجب شیک و لوکس تر شدن سربرگ سازمان شما خواهد شد.

print-products