کارت ویزیت استیو جابز

کارت ویزیت معروف ترین افراد جهان

کارت ویزیت یک راهکار ساده و ماندگار برای معرفی خود و کسب و کارتان به همکاران، مشتریان و خریداران محصولتان است. این شما و این هم معروف ترین کارت ویزیت های جهان! در اصل کارت ویزیت تعدادی از معروف ترین و تاثیرگزارترین افراد قرن اخیر.

بیایید به کارت ویزیت های افراد تاثیرگزار و مهم این قرن نگاهی بیاندازیم و با نکات طراحی این کارت ها آشنا شویم و از این نکات در طراحی کارت ویزیت خودمان استفاده کنیم.

کارت ویزیت استیو جابز

کارت ویزیت استیو جابز

میراث استیو جابز طراحی ساده اما جذاب است. از لباس یقه اسکی معروف او گرفته تا عینکش و طراحی های جذاب مک بوک ها و آیفون ها. استیو جابز نه تنها یک بیزینس من نابغه بود بلکه می دانست چگونه از طراحی به عنوان اهرمی برای تعریف او و برندش استفاده کند.

پس عجیب نیست که از این شیوه در طراحی کارت ویزیت خود نیز استفاده کرده است. کارت ویزیت استیو جابز مثل همه محصولات اپل بود : ساده، روان و گیرا. طراحی کلی کارت ویزیت استیو جابز استفاده از فضای خالی با تایپوگرافی ایتالیک خاکستری رنگ، فونت بولد نه چندان پررنگ برای نام خودش و شرکت اپل و استفاده از آیکون معروف اپل در سمت بالا چپ کارت ویزیتش است.

عنصری که از متمایل کردن این کارت ویزیت به سمت کارت های “کسل کننده” و “شبیه دیگران” جلوگیری می کند چیست؟ این اصل که جابز تصمیم گرفت از لوگوی رنگارنگ اپل استفاده کند. انفجار رنگ ها در این لوگو ( که مانند رنگین کمانی سیب شکل با رنگ های سبز، زرد، نارنجی، قرمز، بنفش و آبی است) درون این کارت ویزیت با طراحی ساده آن می درخشد.

نکاتی که از طراحی کارت ویزیت استیو جابز می آموزیم:

 • طراحی ساده موثر و ماندگار است.
 • اگر طراحی کارت خود را ساده و مرسوم نگه می دارید مطمئن شوید حداقل از یک عنصر (مانند استفاده از رنگ، تایپوگرافی خاص، یا پس زمینه طرحدار) برای افزودن جلوه بصری استفاده کنید

کارت ویزیت اندی وارهول

کارت ویزیت اندی وارهول

اندی وارهول یکی از خلاق ترین هنرمندان تجسمی تاریخ بود. عمده شهرت او بخاطر قرار دادن اسپین پاپ آرت روی تصاویر معروف (قوطی های سوپ کمپیل، مرلین مونرو طلایی، فاجعه نارنجی و میکی ماوس) و همینطور استدیو نمادینش ،کارخانه، محلی معروف در نیویورک و پاتوق هنرمندان و آرتیست های دهه شصت و هفتاد میلادی. وارهول هرچیزی بود بجز یک انسان معمولی، کارت ویزیتش نیز همانگونه بود.

وارهول کلیه ایده ها درباره اینکه کارت ویزیت باید به چه شکل باشد را در حین طراحی کارت ویزیتش دور انداخت و با استفاده از طیف رنگی آبی و سبز و تایپوگرافی عجیب غریب خود از هیچکدام از عناصر مرسوم طراحی (مانند عدم استفاده فونت های غیر رایج و رنگ های خنثی) تبعیت نکرد.

نکاتی که از طراحی کارت ویزیت وارهول می آموزیم:

 • کارت ویزیت شما باید انعکاسی از خود شما باشد. پس اگر شما خلاقید، در طراحی آن خلاق باشید. هرچقدر در طراحی کارت ویزیت خود خاص تر، بولد تر و جسورانه تر باشید امکان بیشتری برای تاثیرگزاری دارید.

کارت ویزیت اوان ویلیامز

کارت ویزیت اوان ویلیامز

شما ممکن است نام اوان ویلیامز را نشنیده باشید ولی مطمئنا امپراطوری ای که بنا کرد را می شناسید. ویلیامز یک کارآفرین اینترنتی و هم بنیانگزار و مدیرعامل اسبق توئیتر است. اندی ویلیامز در دوران مدیرعاملی اش توئیتر را از یک وبسایت کوچک به سومین شبکه اجتماعی پراستفاده در جهان و یکی از مطرح ترین برند های دنیا تبدیل کرد.

خیلی سخت می توان شخصی را پیدا کرد که فورا لوگوی توئیتر را نشناسد. ویلیامز بطور عاقلانه ای از این لوگو در مرکز کارت ویزیت خود به عنوان ویترینی زیبا استفاده کرد، در حالی که باقی طراحی ساده و قابل فهم بود.

نکاتی که از طراحی کارت ویزیت ویلیامز می آموزیم:

 • کل مفهوم استفاده از کارت ویزیت این است که مردم شما و برند شما را بخاطر بیاورند. پس مطمئن شوید که برند و لوگوی شما در نقطه کانونی کارت ویزیت شما باشد.
 • این اصل در مورد هر کارت ویزیتی صادق است، اما اگر لوگوی شما شناخته شده باشد این اصل در طراحی شما کاملا واجب می شود.

کارت ویزیت ریچارد نیکسون

کارت ویزیت ریچارد نیکسون

رسوایی واترگیت باعث شد نیکسون به یکی از منفورترین رئیس جمهورهای تاریخ ایالات متحده تبدیل شود.

ولی جدا از این کارت ویزیت نیکسون هرآن چیزی است که شما از کارت ویزیت یک شخصیت سیاسی انتظار دارید. قابل فهم اما قوی، مرسوم اما خاص، کلاسیک و ماندگار. و امضای رئیس جمهور اسبق بطور برجسته و بزرگ در وسط کارت ویزیت. وجود این امضا به کارت ویزیت حسی شخصی می دهد و از به فراموشی سپرده شدن و مانند دیگران شدن این کارت جلوگیری می کند.

نکاتی که از طراحی کارت ویزیت نیکسون می آموزیم:

 • برخی از حرفه ها به کارت ویزیت هایی رسمی تر و کلاسیک تر نیاز دارند.
 • افزودن امضای خود به کارت ویزیت به آن حسی شخصی تر و به یادماندنی تر می دهد و به طراحی ساده کارت ویزیتتان کمک میکند تا در میان کارت های دیگر دیده شود و برای مشتریان شما ماندگار تر باشد.

کارت ویزیت والت دیزنی

کارت ویزیت والت دیزنی

والت دیزنی یکی از پیشگامان صنعت انیمیشن در جهان بود. او مرزهای ممکن بودن در صنعت انیمیشن را جابجا کرد و دیدگاه مردم به انیمیشن را برای همیشه تغییر داد. والت دیزنی شروع به ایجاد برندی نمادین کرد برای ساخت معروف ترین و ماندگارترین داستان های انیمیشنی تاریخ مانند سفید برفی و هفت کوتوله، سیندرلا، پری دریایی کوچک، شیرشاه، فروزن و صدها انیمشنی که بطور حتم بسیاری از آن ها را دیده اید.

دیزنی ممکن است یکی از معروف ترین سازندگان انیمشن جهان در طول تاریخ باشد اما در روزهای آغازین کارش او یک انیمیشن ساز و کارتونیست بود. اولین کارت های ویزیتش شامل طراحی دستی یکی از کارتون های والت دیزنی بود. پس نه تنها کارت ویزیتش راهی برای دادن اطلاعات تماسش به مشتریان بالقوه بود بلکه راهی برای نشان دادن استعدادش و نمایش نمونه ای از کارهای او بود.

نکاتی که از طراحی کارت ویزیت دیزنی می آموزیم:

 • اگر امکانش وجود دارد، از کارت ویزیت خود علاوه بر راهی برای دادن اطلاعات تماس به مشتریان، بلکه به عنوان فرصتی برای ارائه نمونه کارتان استفاده کنید. دیزنی یک کارتونیست بود پس در کارت ویزیتش از کارتون استفاده کرد اما این ایده در بسیاری از کسب و کارهای دیگر نیز امکان پذیر است. برای مثال اگر شما طراح گرافیک هستید از طراحیتان استفاده کنید، اگر عکاسید از یکی از عکس هایتان، اگر مجسمه سازید، در صنایع چوب یا پارچه فعالیت می کنید در همه این موارد می توانید از نمونه کارتان در طراحی و ساختار کارت ویزیت خود استفاده کنید

می توانید نمونه ای از کارت ویزیت های خلاقانه را در مطلب ده نکته مهم در طراحی کارت ویزیت ببینید.

کارت ویزیت بیل گیتس

کارت ویزیت بیل گیتس

امروزه مایکروسافت یکی از معروف ترین برندهای موجود در جهان است. همچنین هم بنیانگزار و مدیرعامل اسبق آن بیل گیتس نامی است که اکثر افراد جهان آن را می شناسند.

ولی کارت ویزیت بیل گیتس در اوایل کار مایکروسافت دهه هفتاد چیزی بیشتر از برندیگ جذاب لوگوی مایکروسافتی که امروزه بسیار شناخته شده است، نبود. از رنگ نارنجی سوخته و طلایی گرفته تا طراحی خاص لوگو مایکروسافت، کارت ویزیت اصلی بیل گیتس طراحی کارت های ویزیت دهه هفتاد را فریاد میزند. و درحالی که طراحی آن امروزه تاریخ گذشته به نظر می رسد (اگرچه دارای جذابیتی نوستالوژیک طور است) در زمان خودش کاملا تازه، مدرن و به روز بود، چیزی که به بیل گیتس کمک کرد تا مطرح شده و تاثیرگزار شود.

نکاتی که از طراحی کارت ویزیت بیل گیتس می آموزیم:

 • بیل گیتس از اصول رایج طراحی در سال 1975 در کارت ویزیت خود استفاده کرد، شما نیز می توانید از اصول طراحی امروزی در سال 2020 استفاده کنید.
 • کارت ویزیتی که از نکات جذاب و امروزی استفاده می کند، می تواند حسی تازه و نو در طراحی ایجاد کند و به مشتریان و همکاران این نکته را می رساند که شما با زمان حرکت می کنید و همیشه بروز خواهید ماند.

کارت ویزیت گروه بیتلز

کارت ویزیت گروه بیتلز

بدون شک هیچ گروه موسیقی ای در تاریخ وجود ندارد که بتواند در غرب به اندازه جان لنون، پال مک کارتنی، جورج هریسون و رینگو استار مطرح و ماندگار باشد. ولی قبل از اینکه بیتلز جهان را مسحور خود کند – این چهار پسر از لیورپول صنعت موسیقی را برای همیشه تغییر دادند- آن ها تنها گروهی محلی و کوچک در جستجوی هوادار بودند. و این کارت ویزیتی است که در آن دوره به آن ها در این امر کمک کرد. کارت ویزیت بیتل ها نشان داد که بعضی مواقع سادگی بهترین گزینه است.

نکاتی که از طراحی کارت ویزیت گروه بیتلز می آموزیم:

 • مهم نیست شما چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید یا اینکه می خواهید طراحی خود را چقدر ساده انجام دهید، داشتن کارت ویزیت غیرقابل بحث است.

نکات بسیاری را می توان از کارت ویزیت معروف ترین افراد جهان آموخت، پس طراحی را شروع کنید. اگر بتوانید این نکات طراحی را به درستی یاد بگیرید و آن ها را در کارت ویزیت خود بکار ببرید هیچ دلیلی وجود ندارند که کارت شما نتواند به اندازه کارت ویزیت استیو جابز، بیل گیتس یا والت دیزنی تاثیرگزار نباشد. پس پشت میز خود بنشینید و طراحی را شروع کنید.

خانه چاپ و گرافیک همواره آماده کمک به شما عزیزان برای طراحی بی نظیر و چاپ کارت ویزیت شما با بالاترین کیفیت است.

منبع: canva

2 دیدگاه دربارهٔ «کارت ویزیت معروف ترین افراد جهان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

print-products